Dzień Rodziny
Utworzono dnia 31.05.2026, 13:42
23.05.2026 - Dzień Rodziny cz.1
Tego dnia w naszych progach pojawili się najważniejsi goście, ale w przeciwieństwie do imprezy sprzed kilku dni nie odczuwaliśmy żadnej presji ani najmniejszego stresu - w końcu przyjechali do nas członkowie naszych rodzin, przyjaciele, opiekunowie! Już nie mogliśmy się doczekać by bez opamiętania rzucić się w ramiona!!!
W ten dzień staraliśmy się by nikt nie czuł się samotny. W końcu kij ma dwa końce - jedni są regularnie odwiedzani przez członków rodzin i przyjaciół, natomiast drudzy swoich rodzin nie widują przez wiele miesięcy, a nawet i od lat. Jest też liczna grupa tych, co krewnych nie mają wcale. Czy przez to są mniej wartościowi? Absolutnie nie! Tej soboty ci, którzy na co dzień są najbardziej samotni, wcale nie narzekali na pustkę w serduchach, ponieważ byli otoczeni najbardziej wspierającym gronem, jaki można sobie wymarzyć!
W pierwszej części naszego spotkania nasza pani kierownik Sylwia Caban-Mosur dokonała oficjalnego podsumowania działalności DPS w ostatnim roku. Opowiadała o zrealizowanych projektach, wycieczkach, o dokonanych zakupach, o wykonanych remontach i założonych instalacjach. Również przedstawiła i podziękowała personelowi, który całym sercem angażuje się w życie naszego Domu.
Następnie zaprezentowaliśmy gościom nasz projekt twórczy - przedstawienie PISKLAK, które po ostatnim wydarzeniu mamy już dopracowane do perfekcji!
A po części oficjalnej było już tylko... Pysznie? Przepysznie!
Nie może być inaczej w tak fantastycznym towarzystwie!
Druga część naszego spotkania upłynęła na rodzinnych rozmowach, refleksjach i sympatycznych żartach przy kawce i grillu. Oczywiście nie zabrakło też innych pyszności.
Nie zabrakło też wspólnych gier i zabaw.
Na specjalnie przygotowanej wystawie nasi bliscy podziwiali prace, które przez ostatni rok wykonywaliśmy w ramach terapii zajęciowej.
Drodzy członkowie rodzin i przyjaciele, wasza obecność jest dla nas warta więcej niż sto wycieczek i tysiąc udziałów w eventach. Dziękujemy, że byliście i przede wszystkim, że cały czas jesteście!



