Wielkanoc
5.04.2026 Wielkanoc
W jakże świątecznym nastroju i rodzinnym gronie spędziliśmy ten Wielkanocny czas. Tego poranka nasze codzienne spory i zwady odstawiliśmy na bok na rzecz wspólnego upamiętniania zmartwychwstania pana Jezusa Chrystusa. Śniadanie Wielkanocne było pełne zadumy i refleksji. Pani kierownik Sylwia Caban-Mosur zadbała o pożywną porcję pokarmu duchowego, czytając nam fragment Pisma Świętego, a na talerzach czekały na nas tradycyjne wielkanocne pyszności. Po podzieleniu się święconką oraz pożyczeniu zdrowia i pomyślności przyszedł czas na ucztowanie. Każda potrawa, gest i rozmowa przy stole stały się wyrazem wdzięczności za życie oraz wspólnego świętowania zwycięstwa dobra nad złem. W ciągu dnia również mieliśmy wiele okazji do rozmyślań - w trakcie uczestniczenia w transmisji mszy świętej prosto z Watykanu czy też podczas wypisywania świątecznych kartek.
Wam wszystkim również życzymy zdrówka i pomyślności!



